Przed przystąpieniem do montażu kontenera, musimy poprawnie przygotować podłoże. Jest to ważne ponieważ bez stabilnego i wypoziomowanego podłoża, nie będziemy w stanie poprawnie zmontować wszystkich elementów.
Rekomendowanym przez nas rozwiązaniem jest ustawienie kontenera na bloczkach betonowych, w sytuacji gdy kontener będzie posadowiony na nieutwardzonym gruncie.
Jeśli kontener będzie stał na kostce brukowej lub utwardzonym placu, do wypoziomowania stosujemy wsporniki z możliwością regulacji.
Sposób przygotowania podłoża, zaprezentujemy na przykładzie kontenera o długości 3 m.
Rozpoczynamy od rozmierzenia rozstawów bloczków, tak aby pokrywały się z umiejscowieniem profili podłogowych kontenera.
Korzystamy z pomocy rysunków:
Długość podłogi kontenera to 3000 mm (300 cm), szerokość wynosi 2200 mm (220 cm). Środkowy profil znajduje się w odległości 1500 mm (150 cm) od krawędzi podłogi. Szerokość profili w podłodze kontenera to 60 mm (6 cm).
Pamiętajmy również o sprawdzaniu przekątnych bloczków betonowych:
Rekomendujemy ustawienie punktów podparcia również środkiem kontenera. Dzięki temu podłoga nie będzie się nam uginała przy dużych obciążeniach.
Kolejnym etapem jest wyznaczenie najwyższego punktu w terenie. Od tego punktu będziemy wyznaczać poziom pozostałych bloczków.
Najlepszym rozwiązaniem będzie wkopanie bloczka w ziemię w najwyższym punkcie, tak aby licował się z poziomem gruntu. Dzięki temu nie powstanie nam duży próg po postawieniu kontenera – wysokość samego bloczka betonowego to 12 cm, profil kontenera 4 cm, grubość deski 3,2 cm. Nie wkopując bloczka w ziemię będziemy mieć próg o wysokości 19,2 cm.
Jeśli będziemy montować kontener na kostce brukowej czy utwardzonym placu, trzymamy się tej samej zasady. Sprawdzamy poziom, znajdujemy najwyższy punkt i w tym miejscu nie stosujemy żadnych podkładek.
W naszym sklepie można znaleźć dwa rodzaje podkładek z tworzywa sztucznego:
Podkładka 10-15 mm: wysokość samej podkładki to 10 mm, z możliwością podniesienia do 15 mm
2. Podkładka 35-70 mm: wysokość samej podkładki to 35 mm, z możliwością podniesienia do 70 mm
Podkładek można użyć też na bloczkach betonowych. Zwłaszcza podkładka 10-15 mm jest przydatna. Na całej długości np. 6 m kontenera jest trudno ustawić każdy bloczek idealnie i czasami okazuje się, że jeden z narożników kontenera nie ma styczności z podłożem, wtedy możemy zastosować podkładkę.
Gdy mamy już przygotowane podłoże, możemy położyć na nim podłogę kontenera. Sprawdzamy czy wszystkie profile dolegają do bloczków, upewniamy się że żaden nie znajduje się w powietrzu, jeśli tak to stosujemy podkładki lub kliny.
Jeśli wszystko wykonaliśmy poprawnie możemy przystąpić do montażu kontenera.
Czasami może dojść do sytuacji gdy drzwi kontenera, nie będą się schodzić, lub w ogóle nie będzie możliwości ich zamknięcia. Dlatego, ważne jest aby sprawdzać również poziom po przekątnej kontenera.
W poniższym przykładzie mamy sytuację gdy przód kontenera jest ustawiony w poziomie, ale jego lewa tylna strona jest za nisko i profil nie dotyka podłoża. W takiej sytuacji podnosimy lewą stronę kontenera.
Kontener wypoziomowany nieprawidłowo
Kontener wypoziomowany prawidłowo
Poniżej przedstawiamy rozstawy profili podłogowych w pozostałych kontenerach
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaNie wyrażam zgodyPolityka prywatności